” DİKKAT KADIN ! ” SERGİSİ

'DİKKAT! KADIN' ADANA'DA

Türkiye'nin birçok ilini dolaşan 'Dikkat! Kadın' sergisi Adana'da duyarlı insanlar ve sanatseverlerle buluşacak. Eğitim Kültür Araştırma Vakfı (EKAV) ve Adana İş Kadınları Derneği (İŞKAD) işbirliğiyle düzenlenecek sergide çağdaş sanatçıların eserleri Adanalılar'ın beğenisine sunulacak.

Denizhan Özer küratörlüğünde 23 Ocak 2013 Çarşamba günü saat 17.00'da Toyota Onatça Plaza bünyesinde yer alan Onatça Sanat Galerisi'nde açılacak sergiye Adana Valisi Hüseyin Avni Coş ve Adana Büyükşehir Belediye Başkanvekili Zihni Aldırmaz'ın da katılması bekleniyor.

Resim, heykel, fotoğraf, enstalasyon, video art gibi farklı disiplinlerde üretilen yapıtlardan oluşan sergi, EKAV ve İŞKAD'ın toplumsal sorumluluk anlayışıyla "Kadın Sorunu"nu büyüteç altına alıp irdeleme amacı taşıyor.

Günümüz insanının yaşam biçiminde kadının özgür görülmesine rağmen genel anlamda özgürlüğünün kısıtlandığı ve buna bağlı olarak birçok sorun yaşadığı gözler önünde duruyor. Günlük hayat içinde kadına ve kadının toplumsal yaşam içindeki yerine dikkat çekmek amacıyla yapılan sergide birçok sanatçı yapıtlarıyla yer alacak.

Orta ve genç kuşak sanatçıların kadın sorunlarına, kadının eğitimine, kadının toplumdaki yerine, 21. yüzyıldaki genel durumuna dikkat çekmek amacıyla bir araya geleceği sergi 16 Şubat 2013 Cumartesi gününe kadar gezilebilecek.

PROGRAM
Sergi: "Dikkat! Kadın"
Açılış : 23 Ocak 2013 Çarşamba - Saat 17.00
Sergi Süresi : 23 Ocak 2013 - 16 Şubat 2013
Ziyaret Saatleri : Pazartesi-Cuma 10.00-17.30, Cumartesi : 10.00 – 15.30
Yer : Onatça Sanat Galerisi (Toyota Onatça Plaza)
Yenidoğan Mahallesi Girne Bulvarı No:245/A (Ceyhan Yolu Üzeri) Yüreğir - ADANA
Telefon : 0.322 - 346 71 71

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir