ANADOLUDA YAŞAM

 

 

Fotoğrafın duayenleri eserleriyle geliyor

Fotoğraf duayenlerinin ‘Anadolu’da Yaşam’ temalı 60 eseri, Onatça Sanat Galerisi’nde sanatseverlerle buluşuyor. Aralarında Prof. Dr. Sabit Kalfagil, Ozan Sağdıç gibi Türkiye’nin en ünlü fotoğraf sanatçılarının eserlerinden oluşacak sergi izleyenlerini Anadolu’nun renkli coğrafyasına taşıyacak.

Onatça Grup Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Onatça, Anadolu’da yaşama dair en güzel ve en çarpıcı fotoğrafların bu sergide yer alacağını belirterek, sanatseverleri 20 Nisan Cuma günü saat 18.00’de açılacak sergiye davet etti. Onatça, “Halaylarımız, düğünlerimiz, hasatlarımız ve Anadolu’nun tüm renkleri, yaşam kareleri, farklı bölgelerin, kültürlerin, hayat tarzlarının sunulduğu karma bir sergiyi Adana’ya taşımanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.
Anadolu Fotoğraf Dergisi’nin ‘Bir ışık da sen yak Anadolu’da’ sloganıyla üretilen ‘Anadolu’da Yaşam’ konulu fotoğraf sergisi, büyük ilgi gördüğü Batman ve Ankara’dan sonra Adana’da açılacak. Batman Üniversitesi’nin katkılarıyla gerçekleştirilen sergi, usta fotoğrafçılarla genç kuşak fotoğrafçıların eserlerinden oluşuyor.
Adana’dan sonra başta İstanbul olmak üzere birçok kente taşınacak sergiyle ilgili düşüncelerini aktaran Anadolu Fotoğraf Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Hamit Yalçın, “Anadolu ateşini her ilde yakmaktan büyük bir onur duyuyoruz. Anadolu yaşamı ve kültürünü en güzel şekilde anlatan bu sergimizin yurt dışı bağlantılarını da şimdidien planlıyoruz. Ülkemizden sonra yurt dışında da büyük bir gururla bu sergimizi gezdirmeye devam edeceğiz” dedi.
Onatça Sanat Galerisi’nin ev sahipliği yapacağı sergide 60 eser ve 60 fotoğrafçı yer alacak. 20 Nisan – 1 Mayıs tarihleri arasında açık kalacak serginin açılış kokteyli ve tanıtımı, 20 Nisan Cuma günü saat 18.00’de gerçekleştirilecek.

 

 

[/pl_text]
[/pl_col]
[/pl_row]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir